Od wyboru kancelarii adwokackiej będzie zależeć powodzenie naszej sprawy. Mając jednak kilkanaście (lub kilkadziesiąt!) z nich w każdym mieście, przeciętny klient po prostu nie potrafi zdecydować się na tę jedną. Warto wiedzieć więc, czym wyróżnia się kancelaria dobra, rzetelna i profesjonalna.

Doświadczenie, specjalizacja i systemy rozliczeń

Najważniejsze cechy dobrych kancelarii to:

  • Doświadczenie. W końcu nikt nie chce, żeby jego sprawą zajmował się prawnik bezpośrednio po aplikacji, dlatego najlepiej wybierać kancelarie z dużym stażem pracy i z wieloma (zadowolonymi!) klientami.
  • Specjalizacja. Profesjonalna kancelaria adwokacka określa swoją specjalizację w ofercie i warto na to zwrócić uwagę. Nie każdy prawnik zajmuje się bowiem tym typem problemów, który aktualnie posiadamy, w takim samym stopniu.
  • Odpowiadający nam system rozliczania. W zależności od kancelarii możemy być rozliczeni za każdą godzinę, za dane zadanie lub za miesiąc współpracy. Oczywiście opłacalność poszczególnych systemów rozliczeń zależy od naszych potrzeb, bo np. system godzinowy opłaca się wówczas, gdy chcemy skorzystać z jednej porady prawnej, natomiast system miesięczny, gdy nasza firma potrzebuje regularnego wsparcia prawnego.

Relacja z klientem i strona internetowa

Na nasze zadowolenie ze współpracy z daną kancelarią wpłynie również stosunek jej pracowników do nas samych. Prawnik powinien być wyrozumiały i cierpliwy (zwłaszcza, gdy nie będziemy potrafili dokładnie opisać naszego problemu), a także powinien posiadać umiejętność klarownego tłumaczenia najbardziej zawiłych zagadnień prawnych.

O tym, jak zostaniemy potraktowani, może świadczyć strona internetowa kancelarii. Jeśli jest ona przejrzysta, zadbana, często aktualizowana, prowadzona w sposób merytoryczny, słowem: jeśli jest ona profesjonalna, to zwiększa się szansa, że i nas dana kancelaria adwokacka potraktuje profesjonalnie. To samo można zresztą powiedzieć o jej siedzibie – im schludniejsza, czystsza i bardziej przyjazna, tym większa szansa, że dana kancelaria zadba o każdy szczegół we współpracy z nami.

Polecamy: http://www.wegrzynowski.pl/pl/miasta/kancelaria-dabrowa-gornicza

Advertisements